Kaminų valymas

header image

Ventiliacijų valymas ir dezinfekavimas

Ventiliacinis kanalas - sistema, skirta oro cirkuliacijai. Šiuo metu ventiliaciniai kanalai, kaip ir praeityje, populiarūs gyvenamuosiuose pastatuose. Kitos funkcinės paskirties pastatuose (administraciniuose, bendro naudojimo, gamybinėse), ypač šiuolaikinėse, stengiamasi įrengti ventiliacijos ir oro kondicionavimo sistemas.

Kokie gi faktoriai įtakoja oro apsikeitimo patalpose sistemas?

Pirmasis iš jų susijęs su šiuolakinėmis langų konstrukcijomis. Ventiliacijos darbo efektyvumo sistema buvo tikrinama esant skirtingai langų konstrukcijos eksploatacijai (atidaryti/pridaryti/uždaryti). Pridaryti ir atidaryti langai sudarė normas atitinkančią oro kaitą, ko nebuvo esant uždarytiems langams.

Antras faktorius susijęs su oro išvedimo sistemos būkle. Pagal tyrimo duomenis, didžiąja dalimi atvejų ant paviršių kaupėsi dulkių nuosėdos, neretai ortakių sistemos buvo užkemšamos šiukšlėmis, taip pat ir statybinėmis, sparnuočių lizdais, pasitaikė ir atvejų, kai ventiliaciniai kanalai buvo išardomi siekiant pasididinti tą ar kitą patalpą.

Kaip patikrinti ventiliacinį kanalą

Dar kartą pabrėšime, kad ventiliacinių kanalų patikra - specialistų reikalas. Darbo metu jie nustato kanalų buvimo vietą, užsikimšimo lygį ir patikros metodą, o esant reikalui ir valymo būdus.

Sąlyginai galima išskirti du būdus. Taip vadinamas klasikinis, kuomet ortakių sistemos tikrinamos naudojant rutulį, ir inovatyvi, kurios metu naudojama videoaparatūra.

Kalbant apie efektyvumą, klasikinis būdas lendžia gauti bendrą informaciją apie sistemos būklę, užtenkamą, daugeliu atvejų, funkcionavimo įvertinimui. Inovatyvusis būdas, be viso kito, leidžia įvertinti techninės būklės niuansus (įtrūkimų ir kitų defektų skaičius).