Kaminų valymas

header image

Katilų valymas

Katilų valymas - viena labiausiai paplitusių paslaugų, kurios esmė susijusi su nuosėdų (vandenyje ištirpęs kalcis, magnis, nusėdantys ant kontaktinių paviršių ir sudarančių kietas nuosėdas), tiek nuo šilumos apykaitos įrenginių, tiek ir nuo paties korpuso. Pastaruoju metu katilai labai išpopuliarėjo ir paplito ne tik privačiuose namuose, bet ir verslo įmonėse, administracinėse patalpose. Priklausomai nuo  naudojamo kuro tipo (kietasis kuras, skystasis kuras, dujos, elektra) nustatomi techniniai eksploatacijos aspektai ir katilų bei jų įrangos valymo ypatumai.

Pagal taisykles, kad išliktų aukštas įrangos darbo efektyvumas, katilų valymas turėtų vykti ne rečiau kaip vieną kartą per metus (vasaros periodas), o idealiu atveju, du kartus per metus (prieš šildymo sezoną ir po jo).

Katilų valymas

Šiuo metu žinomi tokie katilų valymo būdai: mechaniškas (hidromechaniškas), hidrodinamiškas (hidraulinis), cheminis, elektrohidroimpulsinis ir ultragarsinis. Truputį apie juos visus.

Mechaninis katilų valymas atliekamas naudojant nesudėtingus įrenginius (rutuliukus, grąžtus) ir vandenį (išplauna atšokusias nuosėdas). Šiam būdui reikia daug darbo, bet jis yra labai efektyvus. Akivaizdus trūkumas: galimi metalo konstrukcijų pažeidimai.

Hidrodinamiškas (hidraulinis) būdas labiau šiuolaikiškas ir remiasi vandens jėgos naudojimu, kai vanduo į įrenginį nukreipiamas dideliu slėgiu. Privalumas tai, kad nėra mechaninio poveikio agregatams, todėl atkrenta mechaninio pakenkimo tikimybė.

Valant katilą cheminiu būdu, naudojami cheminiai reagentai ir tirpikliai, galintys ištirpdyti kietas apnašas. Šis būdas gana efektyvus, o svarbiausia, operatyvus ir pigus.

Nuosėdų pašalinimas naudojant elektrohidroimpulsų technologiją paaiškinamas tuo, kad elektrinis impulsas naudojamas nuosėdų atsluoksniavimui ir tolimesniam jų išplovimui vandens srove. Būdas pasižymi dideliu efektyvumu.

Katilų valymas ultragarsu atliekamas naudojant įrenginius, generuojančius ultragarsines bangas, galinčias ne tik atsluoksniuoti jau esančias nuosėdas, bet ir užkirsti kelią naujų druskų sluoksnių atsiradimui, išardydamas jas prieš susiformavimą. Šį metodą galima laikyti pačiu inovatyviausiu, ekologišku, ekonomišku, saugiu ir efektyviu.

Katilų išplovimas

Katilų išplovimas yra vienas iš būtinų aptarnavimo etapų, turinčių vykti reguliariai. Neskiriant tam dėmesio, darbinėse zonose kaupiasi nuosėdos, dėl ko mažėja šildymo galingumas, o galiausiai įranga visai nustoja veikti.

Katilo išplovimas turi vykti pagal tokią schemą: pirmame etape patikslinama informacija dėl paskutinio aptarnavimo laiko ir peržiūrima katilinės įrangos schema; antrame etape parenkamas labiausiai tinkamas metodas, atsižvelgiant į įrangos elementų ypatumus ir nuosėdų tipą; trečiame etape atliekami darbai; ketvirtame, paskutiniame etape, tikrinama atliktų darbų kokybė.

Laiku atliktas katilo išplovimas yra savotiškas jo ilgaamžiškumo ir darbo efektyvumo garantas, taupantis kurą ir energiją, mažinantis CO2 išmetimą, taigi gerinantis ir ekologinę aplinkos būklę.