Kaminų valymas
Dūmtraukiai - sistema, kuria pašalinami kuro (dujų, malkų, anglių ir kt.) degimo produktai. Organinio kuro degimo proceso metu išsiskiria dūmai, kurie juda kamino sistema į išmetimo tašką ir to proceso metu yra veikiami įvairių ribinių sąlygų (temperatūra, drėgmė). Susiformavusios sąlygos tampa palankia aplinka suodžių susidarymui ant degimo produktų pašalinimo sistemos, o kartu ir tam tikrų problemų atsiradimui.
Suodžius padeda pašalinti kaminų ir dūmtraukių sistemos valymas. Šio proceso metu nuo dūmtraukių sistemos nuvalomos suodžių nuosėdos.
Kaip rodo praktika, per eksploatacijos periodą ant kaminų sienelių gali susidaryti iki 2 mm suodžių sluoksnis, kas yra sąlyga valymo darbams. Privačių namų gyventojams kviesti kaminų sistemų meistrus reikia ne rečiau kaip vieną kartą per metus.
Šiuo metu naudojami įvairūs kaminų valymo būdai. Tačiau už įvairius cheminius būdus efektyvesnis yra mechaninis. Mechaniniam kaminų valymui naudojami šiuolaikiniai įrankiai (lazdelės, valai, šepečiai), o rezultatas, nesvarbu, kokia dujų išvedimo sistema, yra šimtaprocentinis.
Negalima kaminų sistemų palikti be priežiūros. Suodžiai, susikaupę ant dūmtraukių sistemos, padidina išmetamųjų dujų temperatūrą keletą kartų. Tokios sąlygos apkrauna sistemą, dėl ko yra jos hermetiškumas. Dūmtraukių valymas tai priemonė, užtikrinanti sanitarines-higienines sąlygas ir saugumą. Ir, žinoma, pati baisiausia šiuolaikinio aptarnavimo nebuvimo pasėkmė - tai gaisras.
Siekiant išvengti aukščiau paminėtų pasekmių dūmtraukių valymas turėtų būti atliekmas periodiškai, kas padeda išsaugoti dūmtraukių sistemą, vieniems dovanojančią jaukumą ir šilumą, kitiems - pajamas.