Kaminų patikra
Kaminų patikra - pirminis kaminų ir ventiliacijos sistemų aptarnavimo etapas, kurio metu įvertinama objekto būklė ir nustatomos priemonės, pagerinsiančios dūmtraukių ir ventiliacijos sistemų būklę.
Per keletą ekspoatacijos sezonų dūmtraukių sistema išeina iš rikiuotės. Paviršius pasidengia neplonu suodžių sluoksniu, suyra viršūnė, dūmtraukių sistemoje atsiranda mikroįtrūkimai.
Nesant profilaktiniams patikrinimams, atsiranda rimtų, brangių remonto darbų poreikis.
Labai dažnai iškyla tokie klausimai: Kokiu dažnumu reikia atlikti apžiūras? Kas turi teisę jas atlikti? Kokie instrumentai naudojami darbe? Pabandysime atsakyti į šiuos klausimus.
Juridiniai asmenys, turintys šildymo įrenginių, naudojančių skystą kurą, privalo atlikti dūmtraukių patikrą prieš prijungiant juos prie sistemos, ir organizuoti kasmetinę periodinę patikrą, kas atitinka gaisrinės saugos reikalavimus.
Fiziniams asmenims nėra tokių konkrečių nustatymų, tačiau tam, kad užtikrintų savo gyvenamojo namo gaisrinę saugą ir pailgintų dūmtraukio sistemos eksploataciją, rekomenduojama atlikti dūmtraukio patikrą ne rečiau kaip vieną kartą per metus.
Dūmtraukio patikros darbus turi atlikti specializuotos organizacijos, turinčios reikiamus leidimus, per profesionalus, naudojančius šiuolaikinę techniką (videoinspekcijos sistemas, inovacinius valymo įrenginius).
Dūmtraukio patikros aktas
Daugeliui tikriausiai iškyla klausimas: "Kas tai per dokumentas? Kam jis reikalingas?" Pabandysime išsiaiškinti...
Taigi, dūmtraukio patikros aktas - tai dokumentas, charakterizuojantis techninę dūmtraukių sistemų būklę, galimybę jas eksploatuoti, iš priešgaisrinės saugos ir higieninio saugumo taško, ko reikalauja valstybiniai organai iš degimo produktus šalinančių sistemų.
Dūmtraukių patikros aktas reikalingas tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims, eksploatuojantiems įrenginius, naudojančius dujas ir turinčius dūmtraukių sistemą.